Tartu Üliõpilasteater loob üheks õhtuks Emajõe randa lõkkeplatsi, kus publik läbi muinasjutuvestjateatri läänemeresoome ja soome-ugri rahvaste kodu ja metsa aineliste juttude maailma viiakse.
Etendus algab kell 20 ja kestab 1.5 tundi. Lõkkelood on soovituslikud nii suuremale kui ka väiksemale vaatajale.
Tähelepanu!
Tegemist on loodusega. Võta kaasa kõik, mida endal mugavaks olemiseks vaja. Kindlasti haara kaasa istumisalus või matkatool.
Elasid kord..
Jutuvestmine on ühendatud maskilike rollide, laulude ja elava helindusega.
Kahe pärimuskultuuri võimsa eluandvat, ohtlikku ning ürgset tähendust kandva sümboli - elava tule ja metsa ühendamine muinasjuttude vestmise traditsiooniga, toob vaatajateni järelkaja animistlikust maailmapildist, mis oli omane põlvkondadele, kelle järeltulijad me tegelikult oleme.
Öise metsa peale mõeldes võib inimene tunda hirmujudinaid, aga sama hästi võib kodukandi mets olla ka turvaliseks pidepunktiks, kus jõudu koguda ja aeg maha võtta. Tuues lavastuse keskmesse metsa hämaruses lõkkeplatsil süttiva leegi, viime muinasjuttude võlus vaataja unustustehõlma vajunud aega, kus mets ja tulease ei olnud vaid ellujäämiseks vajalik ressurss, vaid pärimuse sünnihäll ning eluringi algus, keskpunkt ja lõpp. Metsaveerel ühist laulujoru heietades, lõkke ääres elule puhutud muinasjuttude lähedase kogemise kaudu saab leida vastuseid igipõlistele küsimustele, mis painasid juba meie esivanemaid. Saab leida vastuseid iseendas. Aga naerda saab ka.
Pärast etendust jätkub vabas vormis vestlusring, kus kõigil osavõtjatel on võimalus arvamust avaldada ja ka omi lugusid jutustada.
Lavastaja: Enor Niinemägi
Lõkkeloojad: Peeter Piiri, Jörgen Sinka, Joonas Vatter, Hanna Aadusoo, Anne-Mai Tevahi, Kelly Kittus, Enor Niinemägi
Muusik: Mart Alaru
Helikujundus: trupitöö
Lõkkelugusid toetavad Eesti Kultuurkapital ja RMK
Foto: Anel Neumann