TÜAN pälvis II koha rahvusvahelisel koorikonkursil!

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor osales Fleischmanni rahvusvahelisel konkursil (Fleischmann International Trophy Competition) Iirimaal ning tuli 11 koori seas II kohale. Konkurss toimus Corki linnas 26.–30. aprillil toimunud koorifestivali Cork International Choral Festival raames.

Fleischmanni rahvusvaheline konkurss on Euroopa üks mainekamaid, kus tänavu oli võistlevaid koore kokku 11 üle terve maailma: Eestist (3), Norrast (1), Portugalist (1), Sloveeniast (1), Iirimaalt (2), Leedust (1), Belgiast (1) ja Kanadast (1). Naiskoore võistles kokku 4, ülejäänud olid segakoorid.

Konkursil tuli esitamiseks välja valida 3–4 erinevat pala, sh pidi kava sisaldama vähemalt üht enne 1750. aastat komponeeritud polüfoonilist teost, üht elava autori ja üht rahvusautori teost. TÜAN esitas vastavalt Jacobus Galluse “Gloria, laus et honor”, Josef Gabriel Rheinbergeri “Der Gebirgsbach”, Riho Esko Maimetsa “Ma kuulan” ja Veljo Tormise “Suvemotiivid” (I osa “Põuailm” ja III osa “Suveöö”). Lisaks Fleischmanni konkursile osales TÜAN Corki koorivestivalil ka erinevatel ülesastumistel ja kontsertidel, nii et laulmist jätkus igasse päeva.

Juubeldada said ka kaks teist Fleischmanni rahvusvahelisel konkursil osalenud Eesti koori, kes jõudsid samuti esikolmikusse. Esikohale tuli segakoor HUIK! ja III kohale Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor. Punktid jaotusid üsna tasavägiselt kõigi osalenud kooride vahel (tulemustega saab tutvuda siin), mis näitab konkursi üleüldist kõrget taset ja tihedat konkurentsi.


Loe veel

Tartu 2024 laulu- ja tantsupidu

10.06.2024 ${___('read_more')}

Raadioteater ja projekt “Suudlev Tartu” tutvustavad Tartut läbi armastuslugude

09.06.2024 ${___('read_more')}

Dirigent Triin Kochi XVII laulupäev "Rahul olõmisõ saar" 

29.05.2024 ${___('read_more')}

Kõik postitused

MTÜ Tartu Üliõpilasmaja

A: Kalevi 24, 51010, Tartu
T: 7 302 400
E: tym@ut.ee
Facebook

Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.