Tartus taas rahvusvaheline teatrifestival A-festival

12.–14. oktoobril toimub Tartus taas rahvusvaheline teatrifestival A-festival. Tänavu on festival eriti ülev, sest tähistab oma kümnendat sünnipäeva. Ülevus peegeldub ka selleaastases kavas, mis on üks erilisemaid.
Juubelifestivalile on kutsutud ühtekokku kolm huvitavat ja omanäolist truppi Leedust, USA-st ja Belgiast. Pidustused saavad avalöögi 12. oktoobril kell 18.30 Genialistide klubis festivali avamisega, millele järgneb kell 19.00 Leedu teatritrupi Palėpė (ek Pööning) füüsilise teatrikeelega etendus "ACH, UI!"
Peale rabavat ja vaimukat Leedu moodi raputust jätkub programm Tartu Üliõpilasmajas.
Kell 21 astub üles festivali ajaloos esimese USA-st pärit trupina Teatro Travieso (ek Ulakuste teater). Etendus “Puuris” keskendub Donald Trumpi presidendiajale, mil immigrantide suunas rakendati “null-tolerantsi” poliitikat. Teema on etendajatele endile äärmiselt isiklik, mistõttu tõotab “Puuris” tulla valus “südamest-südamesse” etendus.
Juubelifestivalil oleme mõelnud ka nooremale Eesti teatrivaatajale ja võtnud südameasjaks nendenigi jõuda. Seetõttu pakume reedel, 13. oktoobril kell 15.00 Tartu Üliõpilasmajas veel ühe etenduse “Puuris”, kuhu julgustame kõiki Tartu koole oma keskkooli õpilasi suunama.
Päeva lõpetab teatritrupp Vidal Belgiast, kelle etendus “Alamor” jõuab vaatajate ette kell 19.00 Genialistide klubis. Tegu on nuku- ja füüsilise teatri sugemetega etendusega, mille kunstiline ja performatiivne tase on märkimisväärne ja lubab suurepärast elamust kõigile teatrivaatajatele.
Festivali kolmas päev tuleb omamoodi eriline ja oluline. Esimene päeva pool on pühendatud A-festivalile ja selle juubeli pühitsemisele, teises pooles kohtub publik aga trupiga, kelle päritolumaaga ühes tuksub kahtlemata iga eestlase süda. Mis aga täpsemalt toimub, paljastub festivali lähenedes.Kontakt:
A-festivali peakorraldaja Kelly Kittus
Tel nr: +372 5303 8295
E-post: kelly@yliopilasteater.ee
Lisainfot leiate  https://www.facebook.com/yli6pilasteater ja piletid on saadaval Fientas.

Loe veel

Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori rännak-kontsert "Sõit imemaale" 25.mail kell 19

20.05.2024 ${___('read_more')}

Raadioteater ja projekt “Suudlev Tartu” tutvustavad Tartut läbi armastuslugude

19.05.2024 ${___('read_more')}

Suur vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“ 

17.05.2024 ${___('read_more')}

Kõik postitused

MTÜ Tartu Üliõpilasmaja

A: Kalevi 24, 51010, Tartu
T: 7 302 400
E: tym@ut.ee
Facebook

Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.