Tartu Üliõpilasteatri etendus "Lõputu rahu"

2. detsembril kell 19 esietendus Tartu Üliõpilasmajas Joonas Vatteri debüütlavastus “Lõputu rahu”. Tegu on hispaania kirjaniku Juan Mayorga näidendi esmalavastusega Eestis, mis pakub allegoorilist peegelpilti meie maailmast - võimalust ära tunda erinevaid inimtüüpe ja mõtlemisviise. Lavastus tõstatab küsimuse, kuivõrd vältimatu on vägivald maailmas, kus meid rünnatakse ja süütud elud seatakse ohtu.
Tõlkija Laura Talvet
Lavastaja, muusikaline kujundaja Joonas Vatter
Kunstnik Heili Helene Rungi
Valguskunstnik Enor Niinemägi
Produtsent Kelly Kittus
Osades: Getter Dolgošev, Anel Neumann, Henrik Lainvoo, Peeter Piiri, Toomas Krips

Viimased etendused   27. ja 28. jaanuaril ning 3. ja 4. veebruaril kell 19
Tartu Üliõpilasmajas, Kalevi tn. 24


Kolm koera kandideerivad terrorismiga võitlevasse üksusesse K7.
Nad on viimased kolm finalisti. Algab nende lõppeksam ja vaid üks osutub valituks.
John-John, mitme erineva tõukoera ristand, on suurema osa elust treeninud end selleks hetkeks ning soovib truu alluvana teenida peremeest ja kaitsta ühiskonda. Segavereline rotveiler Odin tahab teha koerana kõrgelennulist karjääri. Nüüd ootab ta K7-lt tulusat tehingut. Saksa lambakoer Immanuel eristub teistest. Tal pole John-Johni jõudu ega Odini haistmismeelt. Oma endise perenaisega on Immanuel ülikoolis kaasas käinud ja filosoofialoenguid kuulanud. Ta soovib küll anda oma panuse rahumeelse maailma eest, kuid kõhkleb - kas võidelda vägivalla vastu vägivallaga.

Hispaania näitekirjaniku Juan Mayorga 2009. aastal kirjutatud tekst keskendub küsimusele, milliseid vahendeid peaks tänapäeva ühiskond kasutama võitluses terrorismi vastu. Aastal 2022 - uue sõjakeerise keskel - võime sõna "terrorism" tähendusvälja määratleda märksa laiemalt kui ainult mõne usuäärmuslasrühmituse rünnakutegevust. Kas ei võiks mitte terroristiks pidada igaüht, kes hirmu ja vaenu külvates, tappes ja hävitades püüab saavutada oma eesmärke; igaüht, kes tungib naabrile kallale ja alustab sõda. Tartu Üliõpilasteatri lavastuses "Lõputu rahu" on vaatluse all vägivald teise inimese vastu, seda nii üksikisikute kui masside tasandil. Patsifistlikud ideaalid rahumeelsest inimkonnast põrkuvad siin kokku meie sõjajalal seisva maailmaga, kus püütakse õigustada teiselt inimeselt elu võtmist. Kuivõrd vältimatu on vägivald maailmas, kus meid rünnatakse ja süütud elud seatakse ohtu? Kas vabadust ja rahu saab endile tapmisega välja võidelda? Missugust hinda maksame selle võitlusega oma südametes?
Lavastus pakub publikule allegoorilist peegelpilti meie maailmast - võimalust ära tunda erinevaid inimtüüpe ja mõtlemisviise.

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 40 minutit.

Piletid on saadaval Fienta piletimüügikeskkonnas, lisainfo Tartu Üliõpilasteatri kodu- ja Facebooki lehelt.
NB! Etenduses kõlavad paugud ja vali muusika.

Loe veel

Tartu 2024 laulu- ja tantsupidu

10.06.2024 ${___('read_more')}

Raadioteater ja projekt “Suudlev Tartu” tutvustavad Tartut läbi armastuslugude

09.06.2024 ${___('read_more')}

Dirigent Triin Kochi XVII laulupäev "Rahul olõmisõ saar" 

29.05.2024 ${___('read_more')}

Kõik postitused

MTÜ Tartu Üliõpilasmaja

A: Kalevi 24, 51010, Tartu
T: 7 302 400
E: tym@ut.ee
Facebook

Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.