Tartu Üliõpilasteater väisas välisfestivale

Tartu Üliõpilasteater (TÜT) käis aprilli lõpus ja mai alguses postapokalüptilise muinasjutuvestja lavastusega "Lõkkelood: Apocalypse Now ehk Põgenevad loomad" kahel välisfestivalil. Kui Belgias Liège'i linnas toimuval 41. RITU rahvusvahelisel tudengiteatrite festivalil osales TÜT juba 8. korda, siis Leedu Vilniuse festivalil nähti TÜT-i esimest korda.
Mõlemad festivalid on pika ajalooga ja pööravad palju rõhku tudengiteatrite kogukonnale ja selle arengusuundadele. RITU 41. festival keskendus tänavu Maroko tudengiteatritele: osalesid trupid Marrakeshist, Casablancast, Tangierist ja Rabatist. Lisaks mitmekesistasid festivali programmi trupid Burkina Fasost, Omaanist, samuti ei puudunud festivalilt Belgia enda trupid.
TÜT sai kutse ka juulis toimuvale festivalile Casablancas, aga vahendite ja aja nappuse tõttu otsustati seekord mitte minna.
Vilniuse festival on iga-aastane Leedu tudengiteatrite kogunemine, kuhu valitakse igal aastal ka mõned välismaa trupid. Lisaks TÜT-ile osalesid festivalil teatrid USA-st, Hispaaniast, Ungarist ning viis Leedu teatrit. Tutvusime ka Vilniuse Kineetilise teatriga, kes astub üles oktoobris toimuval TÜT-i korraldataval A-festivalil.
TÜT-i lavastus märgiti žürii poolt ära "etenduselementide ja lavatehniliste vahendite ning efektide eklektilise sulandamise teel saavutatud postapokalüptilise visiooni edasiandmise" eest.

TÜT sõitis Belgia festivalile Eesti Kultuurkapitali ning Tartu Üliõpilasteatri vilistlaskogu toel, Vilniuses käiku toetas Tartu Kultuurkapital.

Pildi autor: Kelly Kittus

Loe veel

Tartu 2024 laulu- ja tantsupidu

10.06.2024 ${___('read_more')}

Raadioteater ja projekt “Suudlev Tartu” tutvustavad Tartut läbi armastuslugude

09.06.2024 ${___('read_more')}

Dirigent Triin Kochi XVII laulupäev "Rahul olõmisõ saar" 

29.05.2024 ${___('read_more')}

Kõik postitused

MTÜ Tartu Üliõpilasmaja

A: Kalevi 24, 51010, Tartu
T: 7 302 400
E: tym@ut.ee
Facebook

Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.