Tartu Üliõpilasteatri etendus "Paan Peeter ja Sõbrake"

Tartu Üliõpilasteatri ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli vilistlase, lavastaja Mihkel Kohava eestvedamisel jõudis 1. aprillil vaatajate ette muinasjutt noortele ja täiskasvanutele “Paan Peeter ja Sõbake.”

Etendused toimuvad Tartu Üliõpilasmajas, Kalevi 24 algusega kell 19

Järgmised etendused  on 6. ja 7. mail


“Paan Peeter ja Sõbake” räägib mängude ja lugude vajalikkusest laste kasvamisel. Vanemlik armastus ja hoidmine – selle iseloom – kujundab mastaapselt lapse elutunnetust ja ideaale: näiteks läheduse vajadust, kohusetunde ja pühendumise iseloomu. Kus vanemate armastus jääb vähemaks kui täiuslik, seal võtavad laste kasvatamise enda kanda lapsepõlve lood ja mängud, hiljem – kultuur. Laste mängudes peegeldub ka täiskasvanute maailmataju. See on muinasjutt emadele ja isadele, kes jutustavad lastele muinasjutte, loevad neile ja lasevad neil mängida.

Lavastaja Mihkel Kohava iseloomustab lavateost järgnevalt: “Peeter Paani algteksti autori James Matthew Barrie sõnum teatrivaatajale tundub olevat selline: tuleb uskuda ja usaldada armastust, tuleb uskuda ja usaldada elu. Mitte niivõrd käsu korras kuivõrd hädavajadusena, et elada, et kasvada. Tema palve võiks kõlada, et “kõigil lastel oleks üks emalik olevus, kes neid hoiab”. Ja et kõik hoidjad oleks hoitud. Minu jaoks on see muinasjutt laste seiklusjanust, mängudest ja emade armastusest laste vastu.”

Lavastus käsitleb muuhulgas praeguse noorema põlvkonna ühte keskset teemat: eskapismi, mitte-suureks-kasvamise motiivi. Peeter Paani vastuolulises kujus kehastuvad nii igavene lapselikkus, mängulisus ning uljas seiklusjanu kui ka infantiilne enesekesksus, hoolimatus, julmuseni küündiv vastutustundetus. Lavastus on trupi rühmatööna valmiv kompositsioon “Peeter Paani ja Sõbakese” jutustusest, temaatilistest etüüdidest, improvisatsioonidest. Kasutatakse ka temaatilisi lõike teistest tekstidest.

Lavastaja: Mihkel Kohava
Kunstnikud: Kudrun Vungi ja Johanna Mauer 

Valgus- ja helikujundajad: Enor Niinemägi ja Kristjan Tammi

Osades: Getter Dolgošev, Hanna Aadusoo, Henrik Lainvoo, Hõbe-Heli Ahk, Jaana Otsa, Jan Remmelg, Jenss Lootus, Jörgen Sinka, Maria Vera Pšenitšnaja, Merili Viks, Regina Karise, Toomas Krips, Uku Pokk.

Dramaturg ja lavastaja assistent: Anel Neumann
Produtsent: Kelly Kittus

Piletid 7€/9€. Piletid on müügil pool tundi enne etendust kohapeal ja Fientas.
Jälgi üritust Facebookis.

Lisainfo:
Kelly Kittus
Tartu Üliõpilasteatri tegevjuht
+372 53038295
kelly@yliopilasteater.ee
yliopilasteater.ee   

Loe veel

Raadioteater ja projekt “Suudlev Tartu” tutvustavad Tartut läbi armastuslugude

26.06.2024 ${___('read_more')}

Tartu medali saab viis silmapaistvat tartlast

19.06.2024 ${___('read_more')}

Tartu 2024 laulu- ja tantsupidu

10.06.2024 ${___('read_more')}

Kõik postitused

MTÜ Tartu Üliõpilasmaja

A: Kalevi 24, 51010, Tartu
T: 7 302 400
E: tym@ut.ee
Facebook

Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.