Tartu Üliõpilasteater kutsub tudengeid sisseastumiskatsetele

4. oktoobril kell 18 toimuvad Tartu Üliõpilasmajas (Kalevi tn. 24) Tartu Üliõpilasteatri (TÜT) sisseastumiskatsed. Katsetajatel palume ette valmistada üks laul, luuletus ja proosapala.

Tartu Üliõpilasteater on üle 20-aastase traditsiooniga poolprofessionaalne tudengiteater. Oleme käsitlenud nii eksistentsiaalseid alusküsimusi kui ka absurdi, nii elu mõtet kui ka surma ja sõda. TÜT on lavale toonud Slawomir Mrožeki, Daniil Harmsi, Mehis Heinsaare, Eugène Ionesco jpt tekste. Hiljem Eestiski populaarseks osutunud Sarah Kane'i tekste etendas siinmail esimesena just TÜT.

Oma liikmetele pakub Tartu Üliõpilasteater mõnusat seltskonda, mängulisi ja tehnilisi stuudioid, kus omandatakse lavamängu põhitõed ning võimalust osaleda TÜTi lavastustes nii lava peal kui ka lava taga. Õppeaasta algab just uutele tulijatele mõeldud Timo Kikase sissejuhatavate stuudiotega, millega paralleelselt toimuvad uuslavastuste proovid ning etendused. Jõulude ajal peame pidu, kevadel on oodata jällegi uut lavastust ning suvekoolis praktiseerime ja omandame uusi teadmisi mõne tuntud teatritegija käe all.

TÜTi juhatuse liige Henrik Lainvoo: “Üliõpilasteatris on võimalik ennast teostada, väljendades oma mõtteid ja ideid. Samuti on võimalik kohtuda erinevate inimestega ning erinevate maailmavaadetega, laiendades kultuurilist perspektiivi. Sidemed välisriikidega võimaldavad käia erinevates riikides ning kohata, isegi tunnetada, erinevaid kultuure ning elamisviise. Kõik ühisel eesmärgil: säilitada humaansust ning lugupidamist üksteise vahel.”

Kuid TÜT ei ole ainult näitetrupp. Ta on üks organism, kus võrdselt liikmeid jagub nii lava peale kui ka lava taha. Lisaks näitlejapisikuga inimestele ootame ka kõiki neid, kes soovivad mingis muus rollis teatris kaasa lüüa. Olgu see grimm, valgustehnika, lavakujundus või miski muu, kui sul on tahe ja soov osaleda teatritöös, siis on teatri uksed sinu ees valla! Samuti on väga oodatud inimesed kes tahaksid kaasa lüüa teatri organiseerimises. Kindlasti on uutel tulijatel soovi korral ja vanemate teatriliikmete nõuannete najal võimalik välja tuua ka oma stuudiolavastus.

Näeme katsetel!

Facebooki üritus: https://www.facebook.com/events/1571250456668766

NB! Kes tahab natuke piiluda, kuidas TÜTis asjad välja näevad, siis võib julgelt tulla 30. septembril Tudengipäevade raames korraldatavale “Etüüdilabori” nimelisele näidisstuudiole.

Lisainfo:
Kelly Kittus, Tartu Üliõpilasteatri tegevjuht
+372 53038295
kelly@yliopilasteater.ee

Foto: Kudrun Vungi


Loe veel

Muusika rahule ja vabadusele

11.04.2024 ${___('read_more')}

Tartu Tudengipäevad Kevad 2024

11.04.2024 ${___('read_more')}

ERM tantsib sünnipäeval

10.04.2024 ${___('read_more')}

Kõik postitused

MTÜ Tartu Üliõpilasmaja

A: Kalevi 24, 51010, Tartu
T: 7 302 400
E: tym@ut.ee
Facebook

Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.