Tartu linn esitab riigi kultuuri ja spordi elutööpreemia kandidaatideks Alo Ritsingu ja Mart Siliksaare

Tartu linn esitas Eesti Vabariigi kultuuri elutööpreemia kandidaadiks koorijuhi ja muusikapedagoogi Alo Ritsingu ning spordi elutööpreemia kandidaadiks kauaaegse sulgpallitreeneri Mart Siliksaare.

Hetk Gaudeamuse 65. sünnipäeva tähistamisest 7. juulil 2021 Toomeorus.
Foto: Andres Tennus

Kultuuri aastapreemia kandidaadiks esitati kirjandusteadlane ja luuletaja Sirel Heinloo ning spordi aastapreemia kandidaadiks vehkleja Julia Beljajeva.

Alo Ritsing alustas koorijuhina tegevust 1963. aastal. Koorijuht, pedagoog, viljakas helilooja, legendaarne laulupidude dirigent Alo Ritsing on olnud Tartu koorimuusikaelu aktiivne eestvedaja. Tema teeneteks on koorilaulu traditsiooni ning meestelaulu pikaajaline arendamine, Lõuna-Eesti meestelaulu päevade traditsiooni algatamine ning muusikaõpetajate ettevalmistamine Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Alo Ritsingu loomingusse kuulub umbes 400 koorilaulu, neist mitmed olnud laulupidude kavas. Paljude tiitlite ja aunimetustega pärjatud koorijuht ja helilooja on alates 2004. aastast Tartu linna aukodanik.

Sulgpallitreeneril Mart Siliksaarel on treeneristaaži 54 aastat. Treenerina ja eduka sulgpalliklubi Triiton eestvedajana on Siliksaar olnud entusiastlik valdkonna arendaja, kel on suur panus kogu Tartu linna spordivaldkonna arendamisel. Siliksaar on ka kogu Eesti sulgpalli edendaja ja koondise vanemtreener. Tema juhendamisel harjutab siiani suurem osa Eesti sulgpalli paremikust. Mart Siliksaare õpilased on läbi aastate võitnud Eesti meistrivõistlustelt üle 150 kuldmedali.

Kultuuri aastapreemia kandidaadiks esitatud Sirel Heinloo on kirjanik, luuletaja, kirjandusteadlane-õppejõud ja Eesti Lavaluule MTÜ looja ning eesti luulekultuuri arendaja. Ta oli eelmisel aastal rahvusvahelise koostööna sündinud luulefilmi “Tundekasvatus” režissöör.

Vehkleja Julia Beljajeva saavutas 2021. a Tokyo olümpiamängudel epeevehklemise Eesti naiskonna koosseisus kuldmedali ning individuaalselt 7. koha. Julia Beljajeva on andekas ja tõeliselt pühendunud sportlane, kes lisaks sportlaskarjäärile aitab koduklubis juhendada ka vehklemishuvilisi noori.

Lisainfo: kultuuriosakonna juhataja Marleen Viidul, tel 736 1351, 5271723.

Helle Tolmoff 

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Loe veel

Muusika rahule ja vabadusele

11.04.2024 ${___('read_more')}

Tartu Tudengipäevad Kevad 2024

11.04.2024 ${___('read_more')}

ERM tantsib sünnipäeval

10.04.2024 ${___('read_more')}

Kõik postitused

MTÜ Tartu Üliõpilasmaja

A: Kalevi 24, 51010, Tartu
T: 7 302 400
E: tym@ut.ee
Facebook

Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.