Koorijuhtimise lõpueksam-kontsert

Neljapäeva, 18. mai õhtul kl 19 ootame kõiki huvilisi osa saama koorijuhtimise eriala lõpueksam-kontserdist, mis toimub maalilises Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis (Lossi 25).

Tegu on mõneti erakordse sündmusega: nimelt on sel kevadel oma õpingutega lõpusirgele jõudnud päris esimesed Heino Elleri Muusikakoolis koorijuhtimise 5. taseme jätkuõppe kvalifikatsiooni saavad õpilased. Tagasivaatena kevadsemestri ning kogu õppeaasta jooksul valminule näeb dirigendirollis kõiki koorijuhtimise eriala õpilasi.
Ühe kontserdi keskse teosena tuleb esitusele eesti noorema põlvkonna helilooja ja dirigendi Karin Tuule (s. 1994) naiskoorile ja keelpillidele kirjutatud tsükkel “Rännak”, mille tekstid pärinevad lähiaastail lugejate seas tuntust kogunud kirjanik-maailmarändur Lauri Räpi (s. 1977) sulest. Selle muusikalise retke vältel saavad kordamööda teejuhi rollis olla kõik Elleri-kooli koorijuhid.
Koorimuusika kirevatel radadel saavad kuulajad ja muusikud sel õhtul lisaks kodumaistele pärlitele avastada ka kaugemaid, kui kahe omanäolise eksamikava ning õppeaastat kokku võtva kontserdi jooksul kõlavad palad Saksa romantismiajastu teostest kuni Ameerika kaasaegsete valikuteni.
Kontserdil astuvad üles Heino Elleri Muusikakooli nais- ja kammernaiskoor, keelpillikvartett ning külalistena kammerkoor Helü ja Tartu Ülikooli kammerkoor.
Dirigeerivad Anu Lepik ja Siim Kornel (5. taseme jätkuõppe lõpetajad) ning Liine Palu (2. kursus).

Kontsert on tasuta.


Loe veel

Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori rännak-kontsert "Sõit imemaale" 25.mail kell 19

20.05.2024 ${___('read_more')}

Raadioteater ja projekt “Suudlev Tartu” tutvustavad Tartut läbi armastuslugude

19.05.2024 ${___('read_more')}

Suur vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“ 

17.05.2024 ${___('read_more')}

Kõik postitused

MTÜ Tartu Üliõpilasmaja

A: Kalevi 24, 51010, Tartu
T: 7 302 400
E: tym@ut.ee
Facebook

Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.