“Kõige suurem vale – see on vale lastele. Kõige suurem pettus on väikese inimese petmine, sest väikesest valest kasvab suur.“ (Andrei Makajonok)

Tartu Üliõpilasteatris saab 1. veebruaril lavaküpseks Andrei Makajonoki näidend „Ahistatud apostel.“ Näidend on kirjutatud 1969. aastal ehk ajal kui maailm oli noor ja kõik  polnud veel muutunud suureks reality show‘ks…   Toonastele noortele tundus, et seda protsessi on võimalik peatada, astuda vastu vanemate valedele. Näidendi peategelane vastandub valedele oma perekonnas ja põrkub vastu võltsmoraali ja konformismi. Perekond on näidendis kui meie sajandi mudel, kus on omad võimuvõitlused, korruptsioon, valed ja vägivald. Vanemate valed ja tülid ahistavad lapsi, need kaotavad usu ideaalidesse, muganduvad “suurte” maailmaga ja manduvad. Geeniusest saab kantseleiametnik, sest nii on mugavam.   Siarhei Turbani lavastus on tragikoomilises võtmes, kust ei puudu absurdsed ja naljakad olukorrad ning seetõttu on lavateos kõigile vaatajatele kergesti jälgitav. Varem on Eestis Makajonoki näidendi Noorsooteatris lavastanud Kaarel Kilvet (1971), 40 aastat hiljem on võimalus laval näha uue põlvkonna nägemust.   Esietendus on 1. ja 2. veebruaril kell 19 Tartus Athena keskuse pööningusaalis. Järgmised etendused toimuvad samal ajal ja kohas 8. ja 9.02, 15. ja 16.02 ning 22. ja 23. veebruaril. Samuti etendub lavastus 7. 8. 14. 15. märtsil   Mängivad Johan Huimerind, Karl Laumets, Christopher Rajaveer, Kätlin Armei, Kristin Uusna, Egle Adams, Kristina Mändul, Peeter Piiri ja Mihkel Vinogradov.   Lavastaja ja kunstnik Siarhei Turban on Valgevene ülikooli teatri „Na Balkone” kunstiline juht, kes lavastas TÜT-is ka 2008. aastal Tšehhovi „Naljad armastusest.” Seekordne teatritükk on osa projektist „Teatralny Koufar On The Stage.”  TÜT-i kunstiline juht Kalev Kudu omakorda lavastab veebruaris Minskis noore ja juba skandaalset kuulsust eviva Valgevene autori Pavel Prjaško näidendi „Suletud uks,” mille esietendus Minskis on 24. veebruaril kell 19.   Täname lavastuse toetajaid: Tartu ülikool, Tartu linn, Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital, Hasartmängumaksu nõukogu ja A. Le Coq. Piletid 4/6 € saadaval Piletilevis, restoranis Volga ja pool tundi enne algust kohapeal! Lisainfo: Kalev Kudu Tartu Üliõpilasteatri kunstiline juht tel: 5569-6846 või tel: 55692262  (Kristina Mändul) www.ut.ee/teater “Kõige suurem vale – see on vale lastele. Kõige suurem pettus on väikese inimese petmine, sest väikesest valest kasvab suur.“ (Andrei Makajonok)

Üliõpilasteatri uuslavastus vastandub valedele

25. jaan. 2012

“Kõige suurem vale – see on vale lastele. Kõige suurem pettus on väikese inimese petmine, sest väikesest valest kasvab suur.“ (Andrei Makajonok)

Üliõpilasteatri uuslavastus vastandub valedele

Tartu Üliõpilasteatris saab 1. veebruaril lavaküpseks Andrei Makajonoki näidend „Ahistatud apostel.“ Näidend on kirjutatud 1969. aastal ehk ajal kui maailm oli noor ja kõik  polnud veel muutunud suureks reality show‘ks…

 

Toonastele noortele tundus, et seda protsessi on võimalik peatada, astuda vastu vanemate valedele. Näidendi peategelane vastandub valedele oma perekonnas ja põrkub vastu võltsmoraali ja konformismi. Perekond on näidendis kui meie sajandi mudel, kus on omad võimuvõitlused, korruptsioon, valed ja vägivald. Vanemate valed ja tülid ahistavad lapsi, need kaotavad usu ideaalidesse, muganduvad “suurte” maailmaga ja manduvad. Geeniusest saab kantseleiametnik, sest nii on mugavam.

 

Siarhei Turbani lavastus on tragikoomilises võtmes, kust ei puudu absurdsed ja naljakad olukorrad ning seetõttu on lavateos kõigile vaatajatele kergesti jälgitav. Varem on Eestis Makajonoki näidendi Noorsooteatris lavastanud Kaarel Kilvet (1971), 40 aastat hiljem on võimalus laval näha uue põlvkonna nägemust.

 

Esietendus on 1. ja 2. veebruaril kell 19 Tartus Athena keskuse pööningusaalis.

Järgmised etendused toimuvad samal ajal ja kohas 8. ja 9.02, 15. ja 16.02 ning 22. ja 23. veebruaril. Samuti etendub lavastus 7. 8. 14. 15. märtsil

 

Mängivad Johan Huimerind, Karl Laumets, Christopher Rajaveer, Kätlin Armei, Kristin Uusna, Egle Adams, Kristina Mändul, Peeter Piiri ja Mihkel Vinogradov.

 

Lavastaja ja kunstnik Siarhei Turban on Valgevene ülikooli teatri „Na Balkone” kunstiline juht, kes lavastas TÜT-is ka 2008. aastal Tšehhovi „Naljad armastusest.” Seekordne teatritükk on osa projektist „Teatralny Koufar On The Stage.”  TÜT-i kunstiline juht Kalev Kudu omakorda lavastab veebruaris Minskis noore ja juba skandaalset kuulsust eviva Valgevene autori Pavel Prjaško näidendi „Suletud uks,” mille esietendus Minskis on 24. veebruaril kell 19.

 

Täname lavastuse toetajaid: Tartu ülikool, Tartu linn, Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital, Hasartmängumaksu nõukogu ja A. Le Coq.

Piletid 4/6 € saadaval Piletilevis, restoranis Volga ja pool tundi enne algust kohapeal!

Lisainfo:

Kalev Kudu

Tartu Üliõpilasteatri kunstiline juht

tel: 5569-6846

või tel: 55692262  (Kristina Mändul)

www.ut.ee/teater

“Kõige suurem vale – see on vale lastele. Kõige suurem pettus on väikese inimese petmine, sest väikesest valest kasvab suur.“ (Andrei Makajonok)
Üliõpilasteatri uuslavastus vastandub valedele
  

Üliõpilasmaja tegevusest

Tartu Üliõpilasmaja koordineerib

Tartu ülikoolide esinduskollektiivide

tegevust ja haldab kultuuriürituste

korraldamiseks mõeldud ruume.

MTÜ Tartu Üliõpilasmaja
Kalevi 24, 51010 TARTU
Telefon: 7 302 400
Faks: 7 302 408
E-mail: