Tartu Üliõpilasteatri lavastuse “Valgustaja” esietendus, mis oleks pidanud toimuma 20. novembril, lükkub näitleja eneseisolatsiooni tõttu edasi. Uus esietenduse kuupäev on 26. november. Asendus- ja lisaetendused toimuvad 29. ja 30. jaanuaril ning 5., 12. ja 13. veebruaril. Kõik seni ostetud piletid kehtivad ükskõik millisele “Valgustaja” etendusele ning soovi korral ostetakse need ka tagasi. Vabandame kõikide asjaosaliste ees! Käesoleval reedel jõuab Tartu Üliõpilasmajas esimest korda lavale Tartu Üliõpilasteatri “Valgustaja”. See on teine kord, kui Uku Uusbergi samanimeline näidend lavale jõuab. Peategelase mõtiskluste taustal voolab elu ise oma vastuolulisuses ja absurdsuses. Võõralt maalt tulnud lavastaja üritab lavale tuua T¹ehhovit, aga ei suuda ära otsustada, millist näidendit vene absurdi isa loomingust valida. Proovid venivad, tähtajad kukuvad, korduvate meelemuutuste ja ekstsesside tagajärjel trupp pageb. Jääb vaid üks näitleja, kes peab mängima kümmet erinevat rolli, toetajateks vaid filosoofiatudengitest lavatöölised. Kui aga peategelasele tuleb vahetult enne esietendust külla vana sõber väikse napsuga, omandab tekkiv kaos fellinilikud mõõtmed. Laval asetleidev mäss ja revolutsioon peegeldavad eksistentsiaalset vastuolu sotsiaalsel tasandil. Me kõik tahame muutusi, samas kisendame taevani, kui need lõpuks kätte jõuavad. Me lõhume vanu instutsioone, vanu väärtussüsteeme, kukutame ebajumalaid, kuid sama üksmeelselt nutame neid ka taga. Jumal on surnud ja tuppa hiiliva tühjuse täidavad tarbimisühiskonna ahvatlused. Nende taga seisavad pangad, korporatsioonid, meediafirmad, kellel on meeletu võim inimeste üle, ometi ei tea ka nemad, mida inimesega õieti peale hakata. Uku Uusbergi teksti põhjal on etenduse lavale seadnud Marko Mäesaar ja nagu ikka Tartu Üliõpilasteatri lavastuste puhul, otsib seegi eeskätt mõtlevat vaatajat, kes ei karda rinda pista uuema teatrikeele ja lavavormi otsingutega. Samas on “Valgustaja” kindlasti vaadatav kui lihtsalt värvikas lugu teatri hingeelust, kus esineb nii ootamatuid kohtumisi kui ka kummastavaid äratundmisi. Lavastaja: Marko Mäesaar Peaosas: Enor Niinemägi Osades: Maria Vera P¹enit¹naja, Rutt Vare, Merili Viks, Indrek Tulp, Peeter Piiri, Jörgen Sinka, Kristjan Tammi, Kelly Kittus, Heleriin Lass Valgus- ja helikujundaja: Enor Niinemägi Lavakunstnik: Marge Martin Graafiline disainer: Jana Halvita Videokujundaja: Kristjan Tammi Koreograaf: Jaanika Tammaru Valgustehnik: Kristjan Tammi Etendused 20., 21., 26., 27. ja 28. novembril, 10., 11., 18., ja 19. detsembril Tartu Üliõpilasmajas (Kalevi 24).

Piletid Fientast või kohapealt https://fienta.com/et/tartu-uliopilasteater-valgustaja Lisainfo: https://www.facebook.com/events/389795068870574/   Sõbrad ja toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tartu Üliõpilasmaja, Tartu Ülikool, Tartu Kultuurkapital, Draka Keila Cables, Käbliku Pruulikoda, Tartu Uuskasutuskeskus, Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liit Tartu Üliõpilasteatri lavastuse “Valgustaja” esietendus, mis oleks pidanud toimuma 20. novembril, lükkub näitleja eneseisolatsiooni tõttu edasi. Uus esietenduse kuupäev on 26. november. Asendus- ja lisaetendused toimuvad 29. ja 30. jaanuaril ning 5., 12. ja 13. veebruaril. Kõik seni ostetud piletid kehtivad ükskõik millisele “Valgustaja” etendusele ning soovi korral ostetakse need ka tagasi. Vabandame kõikide asjaosaliste ees! Käesoleval reedel jõuab Tartu Üliõpilasmajas esimest korda lavale Tartu Üliõpilasteatri “Valgustaja”. See on teine kord, kui Uku Uusbergi samanimeline näidend lavale jõuab. Peategelase mõtiskluste taustal voolab elu ise oma vastuolulisuses ja absurdsuses. Võõralt maalt tulnud lavastaja üritab lavale tuua T¹ehhovit, aga ei suuda ära otsustada, millist näidendit vene absurdi isa loomingust valida. Proovid venivad, tähtajad kukuvad, korduvate meelemuutuste ja ekstsesside tagajärjel trupp pageb. Jääb vaid üks näitleja, kes peab mängima kümmet erinevat rolli, toetajateks vaid filosoofiatudengitest lavatöölised. Kui aga peategelasele tuleb vahetult enne esietendust külla vana sõber väikse napsuga, omandab tekkiv kaos fellinilikud mõõtmed. Laval asetleidev mäss ja revolutsioon peegeldavad eksistentsiaalset vastuolu sotsiaalsel tasandil. Me kõik tahame muutusi, samas kisendame taevani, kui need lõpuks kätte jõuavad. Me lõhume vanu instutsioone, vanu väärtussüsteeme, kukutame ebajumalaid, kuid sama üksmeelselt nutame neid ka taga. Jumal on surnud ja tuppa hiiliva tühjuse täidavad tarbimisühiskonna ahvatlused. Nende taga seisavad pangad, korporatsioonid, meediafirmad, kellel on meeletu võim inimeste üle, ometi ei tea ka nemad, mida inimesega õieti peale hakata. Uku Uusbergi teksti põhjal on etenduse lavale seadnud Marko Mäesaar ja nagu ikka Tartu Üliõpilasteatri lavastuste puhul, otsib seegi eeskätt mõtlevat vaatajat, kes ei karda rinda pista uuema teatrikeele ja lavavormi otsingutega. Samas on “Valgustaja” kindlasti vaadatav kui lihtsalt värvikas lugu teatri hingeelust, kus esineb nii ootamatuid kohtumisi kui ka kummastavaid äratundmisi. Lavastaja: Marko Mäesaar Peaosas: Enor Niinemägi Osades: Maria Vera P¹enit¹naja, Rutt Vare, Merili Viks, Indrek Tulp, Peeter Piiri, Jörgen Sinka, Kristjan Tammi, Kelly Kittus, Heleriin Lass Valgus- ja helikujundaja: Enor Niinemägi Lavakunstnik: Marge Martin Graafiline disainer: Jana Halvita Videokujundaja: Kristjan Tammi Koreograaf: Jaanika Tammaru Valgustehnik: Kristjan Tammi Etendused 20., 21., 26., 27. ja 28. novembril, 10., 11., 18., ja 19. detsembril Tartu Üliõpilasmajas (Kalevi 24).
Broneerimiskalender
November 2021
ETKNRLP
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     

Tartu Üliõpilasteatri uuslavastuse “Valgustaja” esietendus lükkub edasi

16. nov. 2020


Tartu Üliõpilasteatri lavastuse “Valgustaja” esietendus, mis oleks pidanud toimuma 20. novembril, lükkub näitleja eneseisolatsiooni tõttu edasi. Uus esietenduse kuupäev on 26. november.
Asendus- ja lisaetendused toimuvad 29. ja 30. jaanuaril ning 5., 12. ja 13. veebruaril.
Kõik seni ostetud piletid kehtivad ükskõik millisele “Valgustaja” etendusele ning soovi korral ostetakse need ka tagasi. Vabandame kõikide asjaosaliste ees!

Käesoleval reedel jõuab Tartu Üliõpilasmajas esimest korda lavale Tartu Üliõpilasteatri “Valgustaja”. See on teine kord, kui Uku Uusbergi samanimeline näidend lavale jõuab.


Peategelase mõtiskluste taustal voolab elu ise oma vastuolulisuses ja absurdsuses. Võõralt maalt tulnud lavastaja üritab lavale tuua T¹ehhovit, aga ei suuda ära otsustada, millist näidendit vene absurdi isa loomingust valida. Proovid venivad, tähtajad kukuvad, korduvate meelemuutuste ja ekstsesside tagajärjel trupp pageb. Jääb vaid üks näitleja, kes peab mängima kümmet erinevat rolli, toetajateks vaid filosoofiatudengitest lavatöölised. Kui aga peategelasele tuleb vahetult enne esietendust külla vana sõber väikse napsuga, omandab tekkiv kaos fellinilikud mõõtmed.


Laval asetleidev mäss ja revolutsioon peegeldavad eksistentsiaalset vastuolu sotsiaalsel tasandil. Me kõik tahame muutusi, samas kisendame taevani, kui need lõpuks kätte jõuavad. Me lõhume vanu instutsioone, vanu väärtussüsteeme, kukutame ebajumalaid, kuid sama üksmeelselt nutame neid ka taga. Jumal on surnud ja tuppa hiiliva tühjuse täidavad tarbimisühiskonna ahvatlused. Nende taga seisavad pangad, korporatsioonid, meediafirmad, kellel on meeletu võim inimeste üle, ometi ei tea ka nemad, mida inimesega õieti peale hakata.


Uku Uusbergi teksti põhjal on etenduse lavale seadnud Marko Mäesaar ja nagu ikka Tartu Üliõpilasteatri lavastuste puhul, otsib seegi eeskätt mõtlevat vaatajat, kes ei karda rinda pista uuema teatrikeele ja lavavormi otsingutega. Samas on “Valgustaja” kindlasti vaadatav kui lihtsalt värvikas lugu teatri hingeelust, kus esineb nii ootamatuid kohtumisi kui ka kummastavaid äratundmisi.

Lavastaja: Marko Mäesaar
Peaosas: Enor Niinemägi
Osades: Maria Vera P¹enit¹naja, Rutt Vare, Merili Viks, Indrek Tulp, Peeter Piiri, Jörgen Sinka, Kristjan Tammi, Kelly Kittus, Heleriin Lass

Valgus- ja helikujundaja: Enor Niinemägi
Lavakunstnik: Marge Martin
Graafiline disainer: Jana Halvita
Videokujundaja: Kristjan Tammi
Koreograaf: Jaanika Tammaru
Valgustehnik: Kristjan Tammi

Etendused 20., 21., 26., 27. ja 28. novembril, 10., 11., 18., ja 19. detsembril Tartu Üliõpilasmajas (Kalevi 24).

Tartu Üliõpilasteatri uuslavastuse “Valgustaja” esietendus lükkub edasi

Sõbrad ja toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tartu Üliõpilasmaja, Tartu Ülikool, Tartu Kultuurkapital, Draka Keila Cables, Käbliku Pruulikoda, Tartu Uuskasutuskeskus, Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liit

Tartu Üliõpilasteatri lavastuse “Valgustaja” esietendus, mis oleks pidanud toimuma 20. novembril, lükkub näitleja eneseisolatsiooni tõttu edasi. Uus esietenduse kuupäev on 26. november. Asendus- ja lisaetendused toimuvad 29. ja 30. jaanuaril ning 5., 12. ja 13. veebruaril. Kõik seni ostetud piletid kehtivad ükskõik millisele “Valgustaja” etendusele ning soovi korral ostetakse need ka tagasi. Vabandame kõikide asjaosaliste ees! Käesoleval reedel jõuab Tartu Üliõpilasmajas esimest korda lavale Tartu Üliõpilasteatri “Valgustaja”. See on teine kord, kui Uku Uusbergi samanimeline näidend lavale jõuab. Peategelase mõtiskluste taustal voolab elu ise oma vastuolulisuses ja absurdsuses. Võõralt maalt tulnud lavastaja üritab lavale tuua T¹ehhovit, aga ei suuda ära otsustada, millist näidendit vene absurdi isa loomingust valida. Proovid venivad, tähtajad kukuvad, korduvate meelemuutuste ja ekstsesside tagajärjel trupp pageb. Jääb vaid üks näitleja, kes peab mängima kümmet erinevat rolli, toetajateks vaid filosoofiatudengitest lavatöölised. Kui aga peategelasele tuleb vahetult enne esietendust külla vana sõber väikse napsuga, omandab tekkiv kaos fellinilikud mõõtmed. Laval asetleidev mäss ja revolutsioon peegeldavad eksistentsiaalset vastuolu sotsiaalsel tasandil. Me kõik tahame muutusi, samas kisendame taevani, kui need lõpuks kätte jõuavad. Me lõhume vanu instutsioone, vanu väärtussüsteeme, kukutame ebajumalaid, kuid sama üksmeelselt nutame neid ka taga. Jumal on surnud ja tuppa hiiliva tühjuse täidavad tarbimisühiskonna ahvatlused. Nende taga seisavad pangad, korporatsioonid, meediafirmad, kellel on meeletu võim inimeste üle, ometi ei tea ka nemad, mida inimesega õieti peale hakata. Uku Uusbergi teksti põhjal on etenduse lavale seadnud Marko Mäesaar ja nagu ikka Tartu Üliõpilasteatri lavastuste puhul, otsib seegi eeskätt mõtlevat vaatajat, kes ei karda rinda pista uuema teatrikeele ja lavavormi otsingutega. Samas on “Valgustaja” kindlasti vaadatav kui lihtsalt värvikas lugu teatri hingeelust, kus esineb nii ootamatuid kohtumisi kui ka kummastavaid äratundmisi. Lavastaja: Marko Mäesaar Peaosas: Enor Niinemägi Osades: Maria Vera P¹enit¹naja, Rutt Vare, Merili Viks, Indrek Tulp, Peeter Piiri, Jörgen Sinka, Kristjan Tammi, Kelly Kittus, Heleriin Lass Valgus- ja helikujundaja: Enor Niinemägi Lavakunstnik: Marge Martin Graafiline disainer: Jana Halvita Videokujundaja: Kristjan Tammi Koreograaf: Jaanika Tammaru Valgustehnik: Kristjan Tammi Etendused 20., 21., 26., 27. ja 28. novembril, 10., 11., 18., ja 19. detsembril Tartu Üliõpilasmajas (Kalevi 24).
Tartu Üliõpilasteatri uuslavastuse “Valgustaja” esietendus lükkub edasi
  

Üliõpilasmaja tegevusest

Tartu Üliõpilasmaja koordineerib

Tartu ülikoolide esinduskollektiivide

tegevust ja haldab kultuuriürituste

korraldamiseks mõeldud ruume.

MTÜ Tartu Üliõpilasmaja
Kalevi 24, 51010 TARTU
Telefon: 7 302 400
Faks: 7 302 408
E-mail: