Elsbeth Hanna Aarsalu, Lee Baum, Solveig Lill, Liisa Mudist, Carol Paesalu ja Carol Pahk. TÜ kiriku saal (Jakobi 1, Tartu).

Füüsikas on rõhk pinnaühikule normaali sihis (risti) mõjuv jõud nagu madalrõhk, kõrgrõhk, alarõhk, helirõhk; keeles on rõhk millegi esiletõstmine ja vahend, mis eristab ja eraldab keeleüksuse tema naaberüksuste hulgast (näiteks kõne põhitooni muutus ja hääle intensiivistamine või hääliku pikenemine); rõhk on surve ja see, kus tähelepanu parajasti on ehk see, millele pööratakse rõhku.  Maalikunstinäitus “Rõhkude vahel” on Tartu Ülikooli üliõpilaste kollektiivnäitus, mis käsitleb noore maalikunstniku positsiooni ühiskonnas. Viis kuuest osalejast õpivad maalikunsti eriala teisel kursusel, üks sama aastakäigu ajaloo erialal. Maal on olnud läbi aegade üks armastatumaid ja olulisemaid kunstimeediume, mis hetkel paistab olevat teisejärguline. Samuti esitab näitus vaatajale tudengi positsiooni, kes õpib Tartu Ülikooli maaliosakonnas, mille ümber keerleb pidevalt küsimus, kas osakond sulgeda või mitte. Oleme pikalt juurelnud küsimuse üle, kas praeguse Eesti maalikunsti juures võib rääkida mingist ühisnimetajast või läbivast trendist, seda nii temaatika, tehnika kui ka näiteks formaadi poolest. Kuid püüd leida mõnda ¾anrisisest rõhuasetust ei ole tulemusi toonud. Soovime iseenda rõhuotsingutele viidates anda vaatajale võimaluse proovida leida tiku(loe: tasku)tule abil rõhuasetust meie endi töödest, kes me oleme nii vanuselt kui hariduselt ühesuguse taustaga. “Rõhkude vahel” on näitus hämaras ruumis, kus vaatajal (ühiskonnaliikmel, kes vastutab selle eest, kus parajasti rõhk on ja kas on) on abiks taskulamp, millega saab töid valgustada. Nii saab vaataja valida, millele ta soovib keskenduda, mida näha. Iga inimene toob näitusele viis kuni kuus tööd, mille formaat varieerub. Käsitletav temaatika ulatub inimese ja keskkonna suhtest linnamaastike ja abstraktsete maalideni. Elsbeth Hanna Aarsalu, Lee Baum, Solveig Lill, Liisa Mudist, Carol Paesalu ja Carol Pahk. TÜ kiriku saal (Jakobi 1, Tartu).
Broneerimiskalender
November 2021
ETKNRLP
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     

TÜ maalikunsti tudengid näitusel "RÕHKUDE VAHEL" 12. juuni - 5. juuli

14. juunil 2015

Elsbeth Hanna Aarsalu, Lee Baum, Solveig Lill, Liisa Mudist, Carol Paesalu ja Carol Pahk.
TÜ kiriku saal (Jakobi 1, Tartu).

TÜ maalikunsti tudengid näitusel "RÕHKUDE VAHEL" 12. juuni - 5. juuli

Füüsikas on rõhk pinnaühikule normaali sihis (risti) mõjuv jõud nagu madalrõhk, kõrgrõhk, alarõhk, helirõhk; keeles on rõhk millegi esiletõstmine ja vahend, mis eristab ja eraldab keeleüksuse tema naaberüksuste hulgast (näiteks kõne põhitooni muutus ja hääle intensiivistamine või hääliku pikenemine); rõhk on surve ja see, kus tähelepanu parajasti on ehk see, millele pööratakse rõhku. 

Maalikunstinäitus “Rõhkude vahel” on Tartu Ülikooli üliõpilaste kollektiivnäitus, mis käsitleb noore maalikunstniku positsiooni ühiskonnas. Viis kuuest osalejast õpivad maalikunsti eriala teisel kursusel, üks sama aastakäigu ajaloo erialal. Maal on olnud läbi aegade üks armastatumaid ja olulisemaid kunstimeediume, mis hetkel paistab olevat teisejärguline. Samuti esitab näitus vaatajale tudengi positsiooni, kes õpib Tartu Ülikooli maaliosakonnas, mille ümber keerleb pidevalt küsimus, kas osakond sulgeda või mitte.

Oleme pikalt juurelnud küsimuse üle, kas praeguse Eesti maalikunsti juures võib rääkida mingist ühisnimetajast või läbivast trendist, seda nii temaatika, tehnika kui ka näiteks formaadi poolest. Kuid püüd leida mõnda ¾anrisisest rõhuasetust ei ole tulemusi toonud. Soovime iseenda rõhuotsingutele viidates anda vaatajale võimaluse proovida leida tiku(loe: tasku)tule abil rõhuasetust meie endi töödest, kes me oleme nii vanuselt kui hariduselt ühesuguse taustaga.

“Rõhkude vahel” on näitus hämaras ruumis, kus vaatajal (ühiskonnaliikmel, kes vastutab selle eest, kus parajasti rõhk on ja kas on) on abiks taskulamp, millega saab töid valgustada. Nii saab vaataja valida, millele ta soovib keskenduda, mida näha. Iga inimene toob näitusele viis kuni kuus tööd, mille formaat varieerub. Käsitletav temaatika ulatub inimese ja keskkonna suhtest linnamaastike ja abstraktsete maalideni.

Elsbeth Hanna Aarsalu, Lee Baum, Solveig Lill, Liisa Mudist, Carol Paesalu ja Carol Pahk. TÜ kiriku saal (Jakobi 1, Tartu).
TÜ maalikunsti tudengid näitusel "RÕHKUDE VAHEL" 12. juuni - 5. juuli
  

Üliõpilasmaja tegevusest

Tartu Üliõpilasmaja koordineerib

Tartu ülikoolide esinduskollektiivide

tegevust ja haldab kultuuriürituste

korraldamiseks mõeldud ruume.

MTÜ Tartu Üliõpilasmaja
Kalevi 24, 51010 TARTU
Telefon: 7 302 400
Faks: 7 302 408
E-mail: